KRS
Dane KRS: STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MIAST PARTNERSKICH NYSY
TRANSLATOR
WSPÓŁPRACA
HERB
LOGOWANIE
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASI SPONSORZY
KALENDARZ

TAVERNY

WSPÓŁPRACA Z TEVERNY - FRANCJA

26 - 29 września 2002r. na zaproszenie nadburmistrza Joachima Gerharda z wizytą do Ingelheim am Rhein w Niemczech udała się delegacja władz samorządowych miasta Nysy. Celem pobytu było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy obydwoma miastami, które miało miejsce 27 września 2002 r. o godzinie 19.00 w obecności wielu mieszkańców Ingelhiem.

Pobyt uświetniono zwiedzaniem zamku Rheinfels, rejsem po rzece Ren oraz uczestnictwem w obchodach święta "Czerwonego Wina"
Na zdjęciu burmistrz Ryszard Rogowski i nadburmistrz Joachim Gerhard.

TAVERNY - Na zaproszenie burmistrza miasta Taverny Maurica Boscaverta w dniach od 10 - 13 października 2002 r. Burmistrz Nysy Ryszard Rogowski uczestniczył w obchodach 15 jubileuszu współpracy pomiędzy francuskim miastem Taverny i niemieckim Ludinghausen.
W dowód przyjaźni od władz samorządowych i mieszkańców Nysy Burmistrz R.Rogowski przekazał Burmistrzowi M.Boscavertowi szablę polską.
Burmistrz M.Boscavert z radością przyjął zaproszenie na przyszły rok do Nysy, celem rozpoczęcia współpracy między miastami.

Na zdjęciu trzej burmistrzowie (od lewej): R.Rogowski, R.Borgman, M.Boscavert.
Propozycja przyjazdu nyskiej młodzieży na turniej do Taverny padła po raz pierwszy gdy Wiceburmistrz Nysy Jolanta Barska wizytowała w Taverny w dniach 7 - 8 stycznia 2005r. biorąc udział w obchodach Nowego Roku, potwierdził tę propozycję Burmistrza Taverny wizytując w Nysie.

Dzieci wyjechały na międzynarodowy turniej trampkarzy do Francji 11 maja 2005r. Na 24 drużyny Nysanie zdobyli 12 miejsce. Trener Wojciech Nowak i prezes Jerzy Osiński przywieźli trofea swych podopiecznych : dyplomy, medale, puchary. Dzieci wróciły opalone, radosne i z miłymi wrażeniami. Opowiadają, że bardzo smakowały im frytki z kurczakiem oraz pizza a Paryż jest zdecydowanie większy od Opola.

Na zaproszenie Burmistrza i Rady Miejskiej Taverny (20 km od Paryża) we Francji Wiceburmistrz Nysy Jolanta Barska w dniach 7 - 8 stycznia 2005r. wzięła udział w uroczystościach z okazji Nowego Roku. Wiceburmistrz spotkała się z dyrektorami francuskich szkół, by zebrać informacje i rozpocząć współpracę placówek francuskich z nyskimi. Podczas wizyty odbyła się również prezentacja Nysy.

W wyniku rozpoczętej w roku 2005 współpracy Nysy z francuskim miastem Taverny w dniu 11 maja 2005r. na turniej trampkarzy do Taverny wyjechała 12. osobowa grupa chłopców z Klubu Polonia. Propozycja przyjazdu nyskiej młodzieży na turniej do Taverny padła po raz pierwszy gdy Wiceburmistrz Nysy Jolanta Barska wizytowała w Taverny w dniach 7 - 8 stycznia 2005r. biorąc udział w obchodach Nowego Roku, potwierdził tę propozycję Burmistrza Taverny Maurica Boscavera goszcząc w Nysie w marcu br. W turnieju udział wzieli 24 ekipy. Z młodymi nyskimi sportowcami (10 - 11 lat) wyjechał trener Wojciech Nowak i prezes Jerzy Osiński.

W dniu 12 marca 2005 roku Burmistrz Nysy Marian Smutkiewicz i Burmistrz Taverny podpisali list intencyjny o treści:

List intencyjny
dotyczący współpracy między miastami Nysa (województwo opolskie) i Taverny (departament Val d' Olso).
Niniejszym wyrażamy wolę nawiązania współpracy między samorządami i mieszkańcami naszych gmin w celu podejmowania wspólnych działań i wymiany doświadczeń w:

sporcie,

kulturze,

edukacji,

turystyce,

przedsiębiorczości,

ochrony środowiska,

rozwoju demokracji lokalnej.

Wspólne działania przyniosą korzyści mieszkańcom naszych miast i przyczynia się do ich przybliżenia we wspólnej Europie.
Po podsumowaniu zrealizowanych działań zostaną podjęte rozmowy dotyczące zawarcia umowy partnerskiej.
Burmistrz Nysy, Marian Smutkiewicz
Burmistrz Miasta Taverny, Maurice Boscavert

6-7 styczeń 2006r.

Burmistrz Nysy przebywał z oficjalną wizytą we francuskim mieście Taverny usytuowanym w departamencie Val d'Oise, 20 km od Paryża. Oficjalna wizyta miała na celu omówienie planów współpracy na rok 2006 jak również przedstawienie prezentacji multimedialnej miasta Nysy władzom, mieszkańcom i przedsiębiorcom Tawerny.

11-14 stycznia 2007r.

Burmistrz Nysy wraz z Panią Ludmiłą Wraga wyjeżdżały do Taverny na zaproszenie do uczestnictwa w święcie noworocznym.

MIASTA PARTNERSKIE